Wildest Gambit

“Wildest Gambit” er en gratis online spillemaskine du kan spille for sjov hos os, og vinde op til 20.000x indsatsen. Spillet en RTP på 96.20%, et spilgitter på 5 hjul, 3 rækker, 10 gevinstlinjer og en middel volatilitet. Spil om rigtige penge hos Stake 👑

SPIL OM PENGE
Klar til at spille om rigtig penge? 💵
Stake.dk online casino Danmark

100 kr gratis🎁

Ingen indbetalingskrav

Dansk spillelicens ✅
Verificeret af Casino2play ✅

BESØG

18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU | Spil ansvarligt

Betoro Casino bonus op til 1000 kr i dag

Få 1.000 kr💸

Lykke free spins

Dansk spillelicens ✅
Verificeret af Casino2play ✅

BESØG

18+ år | 100% casino velkomstbonus op til 1.000 kr. | Gælder første indbetaling | Minimum indbetaling er 100 kr. og maksimum er 1.000 kr. | Indbetaling + bonus skal gennemspilles 10x før der kan udbetales | Bonussen aktiveres efter første indbetaling | Gennemspilskravet skal afsluttes inden 60 | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU | Spil ansvarligt

Campobet Casino Danmark

1.000 kroner💸

100% casino bonus

Dansk spillelicens ✅
Verificeret af Casino2play ✅

BESØG

18+ | Kun nye spillere, kun én gang pr. person/hustand | Min. indbetaling: 100 kr. | Maks. bonus: 1.000 kr. | Omsætningskrav: 10x indbetaling + bonusbeløb inden 60 dage | VIsse spill bidrager ikke til omsætning | Se fulde vilkår her | Spil ansvarligt | Stopspillet | ROFUS.nu

Betinia Casino Danmark

1.000 kroner💸

100% casino bonus

Dansk spillelicens ✅
Verificeret af Casino2play ✅

BESØG

18+ år | Kun nye spillere | Min. indbetaling: 100 kr. | Max. bonus: 1.000 kr. | Omsætningskrav: 10x indbetaling + bonusbeløb inden 60 dage | Visse spil bidrager ikke til omsætningskrav | Se fulde vilkår her | Selvudeluk via ROFUS.nu | Få rådgivning via Stopspillet.dk

Introduktion til Wildest Gambit ✅👑

Spiludvikleren Play’n GO tog på en utrolig rejse for 10 år siden da man lancerede spillemaskinen Rich Wilde and the Book of Dead. Spilleautomaten med eventyreren Rich Wilde blev en øjeblikkelig succes og har været det lige siden. Men udover succesen med denne slot videreudviklede Play’n GO spillemaskineserien med Rich Wilde. Spil nu med en gratis bonus

Spil Wildest Gambit

Det er blevet til en lang række af spændende og eksotiske slots med Wilde-familien, som senest er kulmineret med online spillemaskinen Wildest Gambit. Her har Play’n GO samlet hele Wilde-familien i én spillemaskinen og foldet både ekstra underholdning og spænding udover hjulene.

Vores spileksperter på Casino2play tager her et nærmere kig på Play’n GOs seneste slot i rækken af Wilde-spillemaskiner. Vi ser på symbolerne og special symbolerne på Wildest Gambit. Vi ser også på bonusrunden og bonusfunktionerne samt spillemaskinens tilbagebetalingsprocent og maks. gevinst. Læs med!

Wildest gambit - play'n go

Grundlæggende informationer om Wildest Gambit ℹ️🥸

InfoDetaljer
🚀 Slot titel:Wildest Gambit
🎁 Bonusfunktioner:Udvidende symboler, klæbende wild symboler, udviklende symboler, opgraderings-funktioner, gratis spins
💵 Maks. gevinst:20.000x indsatsen
⭐️ RTP:96,20%
🔋 Volatilitet:Middel
⚙️ Antal hjul / rækker / betalingslinjer:5 hjul / 3 rækker / 10 gevinstlinjer
⚡️ Indsats niveauer:Fra 1,00 kr. pr. spin op til 500 kr. pr. spin
🎨 TemaEventyrer / Skattejægere
🎰 Spiludvikler:Play’n GO
📆 Udgivet:2024
🎮 Spil nu:Spil Wildest Gambit

Spil Wildest Gambit

Wildest Gambit – trailer 🎞️

Spillemaskinens funktioner ⚙️🚀

Wildest Gambit opererer på et spillegitter med fem hjul og tre rækker samt i alt 10 gevinstlinjer på tværs af de 15 spillemaskinefelter. Spillemaskinen har en middel volatilitet og sikrer dermed en god og fin balance mellem frekvensen af aktiverede gevinster på hjulene samt størrelsen på dem.

Den samlede tilbagebetalingsprocent er på 96,20 procent, hvilket er klart godkendt. Den samlede maks. gevinst på spillemaskinen er på 20.000 gange den samlede indsats pr. spin, hvilket i den grad også er mere end godkendt.

Spilleautomaten besidder også en lang række specialsymboler og bonusfunktioner, som giver spillemaskinen en mere avanceret og eventyrpræget opbygning end de helt klassiske slots.

Først og fremmest spiller wild-symbolerne en central rolle. De optræder primært på hjul 2, 3 og 4 og fungerer som erstatning for alle almindelige symboler (undtagen scatter), hvilket hjælper med at danne vindende kombinationer .

Spillemaskinen indeholder i alt tre typer wild symboler: multiplikator wild symboler, som kan øge gevinster med op til 2x, 4x eller 8x. Udvidende wild symboler, der udvider sig og fylder hele hjulet og klæbende wild symboler, som bliver stående og udløser respins.

Scatter-symbolet, kaldet “Phylactery of Ra”, er selve nøglen til bonusspillet på spillemaskinen. Det kan lande hvor som helst på hjulene og giver både en direkte gevinst samt adgang til gratis spins, hvis man rammer tre eller flere. Jo flere scatter symboler man lander, desto større gevinst. Du kan vinde op til 125 gange indsatsen.

Når bonusrunden aktiveres, får spilleren 8 gratis spins. Her intensiveres spændingen på spillemaskinen, da wild-funktionerne fortsætter og kan kombineres med et tilfældigt valgt udvidende symbol, der kan dække hele hjul og give store gevinster. Du kan også genudløse flere gratis spins i bonusrunden, hvis du lander ekstra scatter symboler.

Spil Wildest Gambit

Wildest Gambit gameplay i grundspillet 🖼️🆒

Wildest gambit gameplay i grundspillet

Sådan spiller du på Wildest Gambit 🕹📱💻

Vil du gerne prøve spillemaskinen Wildest Gambit for rigtige penge, så har vi lavet en udførlig guide herunder, som kan sende dig godt i gang:

1. Søg efter Wildest Gambit spillemaskinen på Stake Casino
Find søgerubrikken i dit online casinos lobby og indtast spillemaskinens titel i feltet og klik på søg. Vi anbefaler at spille hos Stake Casino

2. Indlæs Wildest Gambit på din skærm
Når spillemasinen toner frem i casinoets lobby, skal du blot klikke på titlen og indlæse spillemaskinen på din enheds skærm.

3. Vælg det beløb du vil spille for
Nederst på spilleskærmen kan du vælge hvilken indsats du skal spille for pr. spin. Klik på minus-ikonet for at sænke indsatsen eller klik på plus-ikonet for at øge indsatsen.

4. Klik på spinknappen for at jagte gevinsterne
Du kan nu klikke på den grønne spinknap yderst til højre for at starte hjulene på spillemaskinen.

Lige til højre for den grønne spinknap finder du en orange auto-spin knap. Klik på den hvis du ønsker at spillemaskinen skal styre dine spins.

Spil Wildest Gambit

Symbolerne på Wildest Gambit 🔔💎

Symbolerne på spillemaskinen Wildest Gambit bærer præg af eventyrer og skattejægertemaet. Du kan få en samlet oversigt over alle symbolerne i grundspillet herunder. Vi har også anført hvert symbols maksimale multiplikator:

  • Eventyreren Cat 100,00x
  • Eventyreren Rich 100,00x
  • Eventyreren Gerard 100,00x
  • Kompas 25,00x
  • Rygsæk 10,00x
  • Bog 7,50x
  • Bogstavet A 3,00x
  • Bogstavet K 3,00x
  • Bogstavet Q 2,00x
  • Bogstavet J 2,00x
  • Tallet 10 2,00x

For at ramme mindstegevinsten på symbolerne, skal der landes tre af en slags i en af de 10 gevinstlinjer på hjulene. Symbolernes maks. gevinst udløses ved at lande fem af en slags.

Fordele og ulemper ved Wildest Gambit ✅❌

Vores spileksperter har kogt samtlige fordele og ulemper ved Wildest Gambit ned til følgende:

Fordele:

  • Super gavmild maksimum gevinst på 20.000 gange den samlede indsats
  • Fantastisk bonusrunde der kan genaktiveres med ekstra spins
  • Tre forskellige wild symboler som er med til at øge spændingen på hjulene
  • Mulighed for at spille for ret lave indsatser

Ulemper:

  • Der er ingen bonuskøb-funktion på spillemaskinen

Konklusion 🌟🎉📄

Wildest Gambit føjer i den grad sin helt egen unikke stemning til den i forvejen ekstremt populære spillemaskine-serie med Wilde-familien fra Play’n GO. Eventyret får et helt nyt lag med introduktionen af resten af familien og der føjes derudover nye historiske eventyrtemaer til den bærende egyptiske tematik.

Spillemaskinen vil uden tvivl tale til de fleste spillere alene for sin potentielle maks. gevinst på flotte 20.000 gange den samlede indsats. Derudover bidrager det også gevaldigt til spændingen at man kan lande hele tre forskellige wild symboler, der kan aktivere hver sine fordele. Sidst men ikke mindst byder spillemaskinen også på en spændende bonusrunde, som endda kan genudløses med ekstra spins, hvis man lander flere scatter symboler. Prøv spillet nu med gratis bonus

Ofte stillede spørgsmål (FAQ) 💡❓

Kan man spille Wildest Gambit gratis?
Ja, det er altid muligt at finde et online casino som udbyder spillemaskinerne i gratis demo version. Alle slots fra Play’n GO, herunder også Wildest Gambit, produceres i en ægte pengeversion men også i en demo version, som kan spilles gratis på det casino, der udbyder spillemaskinen. Du skal bare klikke på et ikon med påskriften ‘Spil gratis’ eller ‘Spil for sjov’ eller ‘Demo version’. Når du klikker på gratis version vil du få indlæst præcist samme gameplay som i versionen for rigtige penge. Eneste forskel er at du spiller med fiktive penge i gratis versionen og derfor ikke kan vinde rigtige pengepræmier. Du kan prøve spilleautomaten gratis hos os lige her.
Hvor kan man spille online spillemaskinen Wildest Gambit?
Den svenske spiludvikler Play’n GO hører til en af Nordens mest populære spiludviklere. Nærmest alle af spiludviklerens online slots kan derfor spilles på størstedelen af de dansk-licenserede online casinoer. Det gælder også for spillemaskinen Wildest Gambit. Vi anbefaler at spille hos Stake Casino og Betoro
Kan man få en bonus til spillemaskinen Wildest Gambit?
Ja, hvis du er heldig kan du ligefrem finde en gratis spins bonus til Wildest Gambit. Du kan dog også altid vælge at aktivere en af de mange indbetalingsbonusser på markedets online casinoer. Her kan du benytte de aktiverede bonuspenge til at spille på Wildest Gambit.
Hvad er maksimumgevinsten på online spilleautomaten Wildest Gambit?
Der er en flot potentiel maksimum gevinst på helt op til 20.000 gange den samlede indsats pr. spin på spillemaskinen Wildest Gambit fra spiludvikleren Play’n GO.
Har spillemaskinen Wildest Gambit en bonusrunde?
Ja, der en større bonusrunde på spillemaskinen Wildest Gambit som aktiveres ved at lande tre scatter symboler i grundspillet. Det udløser en bonusrunde med otte gratis spins.
Spil wildest gambit spillemaskinen hos stake danmark med en gratis casino bonus uden indbetaling
👉 Spil Wildest Gambit 🎊

👉 Læs flere anmeldelser af nye spillemaskiner

Nye online spillemaskiner

Sugar Rush Super Scatter - sukkerverden med gyldne vingummibamser

Sugar Rush Super Scatter

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Big Bass Vegas 1000 anmeldelse – fiskeri under Las Vegas’ neonlys

Big Bass Vegas 1000

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Hero banner for 'Gates of Hercules' featuring a muscular Hercules holding a spear and shield in front of ancient columns, with 10,000 prominently displayed.

Gates of Hercules 10,000

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
CULT handler om at infiltrere en hemmelig religiøs organisation, finde store værdier og skatter. Vind 20 gratis spins og 10.000x - spil gratis demo.

CULT

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Gone Bassin Catch & Cash: Fang 50 free spins, bonusser & præmier

Gone Bassin Catch & Cash

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Fishin Reels - Pragmatic Play

Fishin Reels

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
The Goonies Cash Inferno

The Goonies Cash Inferno

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Ra vs Osiris

Ra vs Osiris

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Break The Sweet Bank - Octoplay

Break The Sweet Bank

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Golden Retriever - Pragmatic Play

Golden Retriever

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
777 Wheel Blitz

777 Wheel Blitz

🎁Få 30 cash spins uden indbetaling🎁18+ år | Gælder nye spillere | Opret en 888 Casino konto og få 30 cash spins til 2 kr. pr. stk. til Gold Blitz Express | Cash spins er tilgængelige i 60 dage efter...
Gates of Olympus POP

Gates of Olympus POP

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Eric's Big Catch

Eric’s Big Catch

🎁Få 30 cash spins uden indbetaling🎁18+ år | Gælder nye spillere | Opret en 888 Casino konto og få 30 cash spins til 2 kr. pr. stk. til Gold Blitz Express | Cash spins er tilgængelige i 60 dage efter...
The Dog House – Royal Hunt

The Dog House – Royal Hunt

🎁Få 30 cash spins uden indbetaling🎁18+ år | Gælder nye spillere | Opret en 888 Casino konto og få 30 cash spins til 2 kr. pr. stk. til Gold Blitz Express | Cash spins er tilgængelige i 60 dage efter...
Promotional banner for Duck Hunters Happy Hour game featuring a cheering duck, neon text, a slot machine, and a grilling scene at sunset with beer mugs.

Duck Hunters: Happy Hour

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...
Fish and Bird: Fiskespil med Super Bonus, køb-feature & 10.000x max win | Review + Demo

Fish and Bird

🎁Få 100 kr. uden indbetaling🎁18+ år | Kræver ingen indbetaling | Få 100 kr. kontant i velkomstgave | Uden omsætningskrav | Regler og vilkår gælder | Stopspillet.dk | Selvudeluk dig via ROFUS.NU |...

Populære spilleautomater på Casino2play

SpilleautomatRTPSpiludviklerVolatilitetMaks. gevinstFree spinsSpil nu
Sweet Bonanza 250096,52%Pragmatic PlayHøj25.000x indsatsenJaSpil nu
Fisherman’s Luck96,13%WazdanValgfri2.500x indsatsenJaSpil nu
Dead or Alive 3: Wanted96,03%NetEntHøj66.666x indsatsenJaSpil nu
Launch to Riches96,52%Pragmatic PlayHøj5.000x indsatsenJaSpil nu
San Quentin Manhunt96,15%Nolimit CityHøj46.532x indsatsenJaSpil nu
Wildest Gambit96,20%Play’n GOMiddel20.000x indsatsenJaSpil nu
WWE Bonus Rumble Gold Blitz96,20%Fortune Factory StudiosHøj5.000x indsatsenJaSpil nu
Eagle Cash Collect & Link95,57%PlaytechHøj5.000x indsatsenJaSpil nu
Zeus vs Hades – Gods of War 25096,56%Pragmatic PlayHøj25.000x indsatsenJaSpil nu
UFC Gold Blitz Extreme96,00%Fortune Factory StudiosHøj5.000x indsatsenJaSpil nu
Dragon Pots Megaways96,58%Pragmatic PlayHøj10.000x indsatsenJaSpil nu
Agent Blitz: Mission Moneymaker96,20All41StudiosHøj10.000x indsatsenJaSpil nu
Wrappin’ Gold96,20%Play’n GOLav til middel1.525x indsatsenJaSpil nu
Candy Rush96.58%Pragmatic PlayLav15.000x indsatsenJaSpil nu
Basketball Star On Fire96,12%Games Global / Pulse 8Høj2.500x indsatsenJaSpil nu
Sugar Storm Quack Attack95,89%Wizard GamesLav95,89%JaSpil nu
Big Catch Bass Fishing Win Stepper95,00%Blueprint GamingHøj6.235x indsatsenNejSpil nu
The Dog House Megaways 100096,50%Pragmatic PlayMiddel25.000x indsatsenJaSpil nu
Fury of Anubis96,52%Pragmatic PlayMiddel10.000x indsatsenJaSpil nu
Big Sugar Bonanza96,01%StakelogicHøj10.000x indsatsenJaSpil nu
Big Catch Even Bigger Bass95,50%Blueprint GamingMellem til høj10.000x indsatsenJaSpil nu
Big Catch Bass Fishing Megaways96,00%Blueprint GamingHøj50.000x indsatsenJaSpil nu
Aliens Among Us94,26%Hacksaw GamingHøj15.000x indsatsenNejSpil nu
Street Racer96,52%Pragmatic PlayHøj2.000x indsatsenJaSpil nu
Tropicool 594,00%Elk StudiosMiddel til høj25.000x indsatsenNejSpil nu
Wolf Blaze Gold Blitz Fortune Tower96,30%Fortune Factory StudiosHøj5.000x indsatsenJaSpil nu
Jane Hunter and the Mask of Montezuma96,02%Pragmatic PlayHøj5.000x indsatsenJaSpil nu
Sweet Candy Blitz95,03%Iron Dog StudiosMiddel5.000x indsatsenNejSpil nu
Marlin Catch96,50%StakelogicHøj25.000x indsatsenJaSpil nu
Fish Tales Monster Bass96,00%Booming GamesHøj5.000x indsatsenJaSpil nu
Steamin’ Reels96,53%Pragmatic PlayHøj5.000x indsatsenJaSpil nu
Zeus Gold Blitz Fortune Tower94,20%Fortune Factory StudiosHøj5.000x indsatsenNejSpil nu
USA Flip96,20%Play’n GOMiddel5.000x indsatsenJaSpil nu
Floating Tiger Gold Blitz Fortunes96,00%Fortune Factory StudiosMiddel5.000x indsatsenJaSpil nu
Rex The Hunt96,16%ThunderkickHøj4.000x indsatsenJaSpil nu
Big Bounty Bandits 3 Pots96,47%Peter & SonsMiddel10.000x indsatsenJaSpil nu
Belle the Blade Hunter96,31%Bullshark GamesHøj10.000x indsatsenJaSpil nu
Fish Tales Double Catch96,10%Booming GamesHøj10.000x indsatsenJaSpil nu
The Fin Finder93,28%SpinberryHøj435x indsatsenNejSpil nu
Inca Queen96,55%Pragmatic PlayHøj5.000x indsatsenNejSpil nu
Big Bass Bonanza 100096,51%Pragmatic PlayHøj20.000xJaSpil nu
Break the Vault94,00%YggdrasilHøj11.000x indsatsenJaSpil nu
Big Sugar Bonanza96,01%StakelogicHøj10.000x indsatsenJaSpil nu
Sweet Bonanza 100096.53%, Pragmatic PlayHøj25.000x indsatsenJaSpil nu
Hounds of Hell96,27%Hacksaw GamingHøj20.000x indsatsenJaSpil nu
Sweet Candy Blitz95,03%Iron Dog StudiosMiddel5.000x indsatsenNejSpil nu